Warning: Undefined variable $show_stats in /customers/7/c/7/lugirugby.com/httpd.www/wp-content/plugins/stats/stats.php on line 1384

Tävling

Published by Lisa on

Kom på en slogan till vår förening!

Styrelsen har påbörjat ett arbete med att bygga varumärket LUGI Lions RFC för att  etablera föreningens namn i Lund. Det ska på lång sikt hjälpa oss rekrytera nya medlemmar, sponsorer och öka intresset för rugby i staden. En slogan på hemsida och sociala medier ska enkelt visa vilken typ av förening LUGI Lions är och vad man kan förvänta sig av att engagera sig som spelare, medlem eller sponsor. Och vilka är bäst lämpade att hjälpa styrelsen definiera det? Jo, våra egna medlemmar såklart! 

Så gnugga tankeknölarna och skicka in ditt förslag till kontakt@lugirugby.se senast den 15 november. Skriv “Slogan” i rubriken. Styrelsen är jury och beslutar en slutgiltig formulering. Förhoppningsvis kan resultatet publiceras på hemsidan och våra sociala medier i december. Ett vinnande förslag tillskrivs självklart den tävlande.   

Categories: News